Posjet Znanstvenom pikniku

Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. – 28. svibnja 2017. godine u Zagrebu se održao šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ, Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.
Znanstveni piknik je projekt popularizacije znanosti i umjetnosti, međunarodni događaj na otvorenom ili u zatvorenom prostoru čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu, ali i zainteresirati mlade i one koji se tako osjećaju da odaberu znanost kao svoj životni poziv.
Događaj je osmišljen kao opušteno druženje sa znanošću, pa je stoga i odabran format piknika – on najbolje predstavlja upravo ono što se želi poručiti: ZNANOST JE  ZABAVNA!
Kako mi u Futuri već odavno znamo da je znanost zabavna, odlučili smo naše učenike odvesti u zagrebačku Dubravu na Znanstveni piknik. Naši su se učenici dobro zabavili na raznim štandovima gdje su isprobavali i radili na različitim eksperimentima i pokusima. Kako nam je bilo pogledajte u priloženim fotografijama.

[mp_image_slider ids=”5198,5199,5200,5201″ size=”full” animation=”fade” smooth_height=”false” slideshow=”true” slideshow_speed=”7″ animation_speed=”600″ control_nav=”true”]