Projekt “International work experience for better career, education and diversity”

PROJEKT "INTERNATIONAL WORK EXPERIENCE FOR BETTER CAREER, EDUCATION AND DIVERSITY"

Besplatna trotjedna stručna praksa iz područja web programiranja i razvoja mobilnih aplikacija u Španjolskoj

U okviru programa Europske unije Erasmus+ našoj školi je odobren projekt „International work experience for better career, education and diversity“ koji će se provoditi tijekom školske godine 2023./2024. u suradnji sa španjolskim partnerom Escuela de idiomas Carlos V, Sevilla. Između ostalih aktivnosti, projekt će omogućiti odabranim učenicima naše škole koji se školuju za tehničare za računalstvo besplatnu trotjednu stručnu praksu vezanu uz razvoj mobilnih aplikacija i web programiranje kod našeg partnera. Grupa od 20 odabranih učenika u pratnji jednog nastavnika će otputovati u studenom 2023. godine. Osim stručnih aktivnosti (radionice, posjete IT tvrtkama, rad na stvarnim poslovnim slučajevima) koje će se odvijati radnim danima, vikendom su planirani i izleti u Cadiz i Cordobu. Troškovi putovanja, smještaja, prehrane, ulaznica i sl. su pokriveni projektnim budžetom.

Ciljevi projekta su podići razinu digitalnih i programerskih vještina učenika kako bi bili što konkurentniji na tržištu rada, osvježiti strukovni kurikulum na tehničare za računalstvo vještinama i tehnologijama koje su trenutno tražene i primjenjuju se u IT industriji te podići razinu otvorenosti učenika prema ljudima i skupinama drugačije kulturne, društvene i ekonomske pozadine kako bi bili sposobni raditi u moderno multikulturalnom poslovnom okruženju.

Sve bitne informacije o projektu bit će objavljene na školskoj mrežnoj stranici, pojašnjene učenicima koji su potencijalni sudionici na satovima razrednika i njihovim roditeljima na roditeljskim sastancima kojima će također nazočiti koordinator projekta.

Vijesti o projektu

Izabran logo projekta

U našoj školi je u listopadu održano natjecanje za najbolji logo u sklopu europskog projekta International work experience for better career education and diversity. U natjecanju su sudjelovali učenici/učenice 2.a razreda...