Game development

GAME DEVELOPMENT

Fakultativno usavršavanje za razvoj video igara

OPIS PROGRAMA

Razvoj video igara jedno je od najbrže rastućih područja unutar IT industrije. Osim što je vrlo profitabilno i perspektivno, za game development velik su interes iskazali i sami učenici Future. Imajući to na umu, u kurikulum smjera Tehničar za računalstvo uvedeni su fakultativni predmeti za razvoj video igara. Iako je njihovo pohađanje opcionalno, više od polovine Futurinih tehničara dobrovoljno ih upisuje.

Obrada relevantnog gradiva i usvajanje vještina potrebnih za zanimanje game developer raspoređeno je kroz 1., 2. i 3. razred prema svojoj složenosti. Učenici se kreću upoznavati s tehnikama razvoja video igara kroz izradu osnovnih elemenata igre u sklopu predmeta Modeliranje za 2D i 3D računalne igre da bi kroz iduće razrede naučili izrađivati 2D i 3D igre u Unityju – najpoznatijem game development softveru u svijetu. Neke od igara koje prolazimo kao dio našeg standardnog kurikuluma su igre tipa space shooter, basic platformer, text adventure, FPS shooter i slične igre.

Na ovaj način, učenici u sklopu redovnog obrazovanja usvajaju znanja i vještine nužne za samostalno osmišljavanje, dizajniranje i izradu video igara te su osposobljeni za izgradnju osnova vlastite karijere na području game developmenta.

Cijena jedne godine pohađanja fakultativnog programa za razvoj računalnih igara u Futuri iznosi 760,00 eura.

ZAŠTO GAME DEVELOPMENT?

Razlog zašto smo implementirali program za razvoj video igara u naš kurikulum ne leži samo u njegovoj atraktivnosti i aktualnosti. Vrlo bitan faktor sama je kreativnost.

Poticanje na inovativnost i kritičko razmišljanje jedna je od vrijednosti koju Futura promiče u radu sa svojim učenicima. Razmišljanje van okvira te pronalaženje novih pristupa različitim temama i problemima odlika je svakog pravog stručnjaka u bilo kojem području. Osnovnim znanjima i vještinama može vladati svatko, ali razvijena kreativnost je nešto što razlikuje dobre od onih izvrsnih – a upravo takvi želimo da naši učenici izađu iz Future u svijet poslovnih izazova i mogućnosti.

KORIŠTENE TEHNOLOGIJE I DOSADAŠNJI RADOVI