Posjet Zmajskoj pivovari

Već drugu godinu zaredom naši maturanti imali su priliku posjetiti zagrebačku craft pivovaru – Zmajsku pivovaru. Uz neizostavnu degustaciju različito obrađenih ječmenih zrna, piva prije filtriranja, piva nakon filtriranja te u konačnici različitih vrsta gotovog proizvoda, učenici su vidjeli kako izgleda proizvodnja jednog od popularnijih pića danas. Nakon godinu i pol rada pivovara je preselila svoj proizvodni pogon u veći prostor na zagrebačkom Jankomiru što je jasan pokazatelj napretka u poslovnom svijetu. Osim zanimljivih informacija o samoj proizvodnji piva učenicima je dosta pažnje privuklo i osobno iskustvo vlasnika pivovare o odluci o pokretanju vlastitog posla, napuštanju sigurnog radnog mjesta kako bi se bavio nečim što je dotada bio samo hobi. Nadamo se da će se suradnja s vlasnicima i osobljem pivovare nastaviti i u narednim godinama.

[mp_image_slider ids=”5179,5180,5181,5182″ size=”full” animation=”fade” smooth_height=”false” slideshow=”true” slideshow_speed=”7″ animation_speed=”600″ control_nav=”true”]