Natječaj za upis u 1. razred škole Futura 2024./2025.

Privatna škola Futura objavljuje natječaj za upis učenika u 1. razred školske godine 2024./2025. za obrazovne smjerove ekonomist i tehničar za računalstvo. Svi navedeni programi su u trajanju od 4 godine. Bodovni prag nemamo budući da učenike upisujemo na temelju obaveznog upisanog razgovora. Napominjemo, upisna kvota je ograničena.

Kvote i školarina

U sljedećoj tablici pogledajte koliko učenika upisujemo po pojedinom obrazovnom smjeru, koje strane jezike učimo kao obavezne i koji je iznos školarine. Za školsku godinu 2024./2025. upisi će biti otvoreni do popune mjesta za jedan razred ekonomista te za dva razreda tehničara za računalstvo.

R.br.Naziv programaBroj učenikaObvezni strani jeziciIznos školarine
1.Ekonomist12Engleski jezik4.800,00 €
2.Tehničar za računalstvo36Engleski jezik5.200,00 €

Školarinu je moguće platiti na iduće načine:

– smjer Ekonomist: prvo se plaća upisnina u iznosu od 800,00 € nakon čega je moguće nastaviti plaćati školarinu u 10 rata od 400,00 €

– smjer Tehničar za računalstvo: upisnina je u visini od 1.200 € poslije čega je školarinu moguće platiti u 10 rata visine 400,00 €.

Osim školarine, pohađanje fakultativnih predmeta za razvoj računalnih igara naplaćuje se 760,00 €. Pohađanje game development predmeta obuhvaća: Modeliranje za 2D i 3D računalne igre (1. razred), Programiranje 2D računalnih igara (2. razred) i Programiranje 3D računalnih igara (3. razred).

Uvjeti i potrebna dokumentacija

Popis predmeta i zdravstvenih zahtjeva važnih za upis je sljedeći:

R.br.Naziv programaPredmet važan za upisZdravstveni zahtjeviOstali potrebni dokumenti
1.EkonomistBiologijapotvrda nadležnog školskog liječnikakopije svjedodžbi 5.-8. razreda te kopije rodnog lista i domovnice
2.Tehničar za računalstvoGeografijaliječnička svjedodžba medicine radakopije svjedodžbi 5.-8. razreda te kopije rodnog lista i domovnice

Napominjemo da postoji izražen interes za upis u novu generaciju Futurinih učenika. Upisni razgovori su počeli tijekom prvog polugodišta, a prva mjesta su već popunjena.

Upisna procedura

Kako bi se učenik upisao u 1. razred srednje škole, potrebno je obaviti obavezan upisni razgovor i potpisati ugovor sa školom, ali i upisati se preko web stranice srednje.e-upisi.hr. Detaljni opis koraka i rokova unutar kojih ih je potrebno izvršiti bit će dodani ovoj obavijesti kada Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavi službene upise u prve razrede srednjih škola za 2024./2025. u Republici Hrvatskoj.

Sve one koji još uvijek razmatraju upis u Futuru pozivamo da nas dođu upoznati i razgledati školu. Upisni razgovor je obavezan te ga je moguće dogovoriti mailom na info@skola-futura.hr ili pozivom na neki od naših brojeva (091/891-5075 ili 01/4828-571). Čekamo vas!