AJAX, jQuery i JSON radionica nastavnika iz Španjolske

U tjednu od 08.05.2017. do 12.05.2017. u školi Futura je održana radionica iz AJAX, JSON i jQuery tehnologija. Radionicu je održao profesor informacijskih tehnologija Miquel Altayó iz Instituta Carles Vallbona, Katalonija. Na radionici je sudjelovalo 12 učenika prvih i trećih razreda tehničar za računalstvo. Radionica je trajala ukupno 10 sati.

Prvi dan su se učenici upoznali sa AJAX i jQuery tehnologijom te radili vježbe vezane za te tehnologije. Drugi dan su radili naprednije vježbe vezane za jQuery. Treći dan su radili vježbe u kojima su povezivali jQuery s bazom podataka. Četvrti i peti dan su radili sa jQuery UI. jQuery UI je jQuery korisničko sučelje koje sadrži skup interakcija korisničkog sučelja, efekte, widgete i teme. Pomoću jQuery UI učenici su u aplikaciju jednostavno dodali odabir datuma (date picker), progress bar (traka za napredak), mogli su jednostavno sortirati elemente na stranici i još mnogo toga. Uz jQuery UI, učenici su se peti dan upoznali i s JSON (JavaScript Object Notation) tekstualnim formatom.

Radionica je prošla uspješno i učenici su jako zadovoljni održanom radionicom. Naučili su mnogo toga što će im trebati u nadolazećem srednjoškolskom obrazovanju, ali i na fakultetu. Također su dobili pohvale profesora Miquela Altaye za aktivnost na satu i pokazano znanje.

[mp_image_slider ids=”5161,5162,5163,5164″ size=”full” animation=”fade” smooth_height=”false” slideshow=”true” slideshow_speed=”7″ animation_speed=”600″ control_nav=”true”]