Tehničari za računalstvo

PROGRAM TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO

Posebnosti programa

U prve dvije godine programa obrađuje se gradivo vezano uz računala općenito, njihovu građu, upotrebu različitih programa te opći predmeti struke (npr. osnove elektrotehnike, algoritmi i programiranje).

U trećoj i četvrtoj godini učenici se specijaliziraju za elektroniku računala i programiranje za suvremene platforme (npr. Android, Laravel). Vještine za rad stječu se praktičnom nastavom u radionicama i specijaliziranim laboratorijima.

Novost i posebnost u našem nastavnom programu je usklađenost gradiva hrvatskog i engleskog jezika te matematike s gimnazijskim gradivom. Na taj se način naši učenici pripremaju za državnu maturu već od prvog razreda.

O zanimanju

Posebnost zanimanja tehničar za računalstvo je stalno profesionalno usavršavanje zbog brzih promjena na području računalstva, ali i odlične mogućnosti zaposlenja nakon završene srednje škole.

Za upis u program tehničar za računalstvo potrebna je liječnička svjedodžba medicine rada.

Na kraju obrazovanja:

• učenik zna održavati računalne sustave
  • projektirati konfiguracije računala ili računalne mreže
  • posjeduje znanje o internetskim tehnologijama
  • osposobljen je za rad na računalima te programiranje na različitim platformama i u različitim programskim jezicima
tehnicar-za-racunalstvo-privatna-skola-futura

UČENIČKI PROJEKTI

• androidFiles_2
  • auth_2
  • facebookLoginScreen_2
  • javaClass_2
  • jungleGame_2
  • login_2
  • marsMachineScene_2
  • migration_2
  • phpmyadmin_2
  • register_2
  • RIP-PT_2
  • turtle_2

UPOZNAJTE NAS

ZANIMLJIVI PREDMETI

Osnove računala

Idealan predmet za sve koji se žele upoznati s građom računala. Proučavamo kućišta, matične ploče, tvrde diskove, memorije, ulazne i izlazne uređaje. Posebno su nam zanimljive sve vrste prijenosnih računala.

Operacijski sustavi

Ovaj predmet proučava osnovne karakteristike i funkcije operacijskih sustava. Kroz teoriju i praksu bavimo se Windowsima 7, Linuxom, virtualnim PC-evima, udaljenim pristupom računalu i slično.

Algoritmi i programiranje

Kroz predmet "Algoritmi i programiranje" se usvajaju osnovna programerska znanja učeći programski jezik Python posebno pogodan početnicima. Obrađujemo jednostavne naredbe za upis i ispis podataka preko algoritama za pretraživanje i sortiranje sve do rada s poljima i funkcijama.

Računalne mreže

Na ovom predmetu učenicima su posebno zanimljive laboratorijske vježbe. Evo nekih od njih: IP adresiranje, konfiguracija VLAN-a, konfiguracija preklopnika, statičko usmjeravanje, konfiguriranje pristupnih listi!

Digitalna logika

Digitalna logika se bavi analizom digitalnih sklopova koji čine suštinu računala. Kreće se s osnovama, odnosno brojevnim sustavnima i kodovima. Učenici se upoznaju s radom osnovnih logičkih sklopova i multivibratora te AD i DA pretvorbom. Na kraju predmeta učenici primjenjuju programski jezik VHDL na logičke sklopove.

Web dizajn

Ovaj predmet je idealan za učenike željne znanja o programiranju web stranica - kako postaviti web stranicu na server, kako strukturirati web mjesto, kako dinamički pokrenuti web stranicu korištenjem JavaScripta i jQuerya, ...

Raspored sati za 2018./2019.

Download (PDF, 413KB)

Udžbenici za školsku godinu 2018./2019. - BESPLATNI (financira ih Grad Zagreb)

Download (PDF, 597KB)

SAZNAJTE VIŠE!